صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

سرنوشت تحریمی ها در جشنواره امسال/ گزارش تصویری نشست خبری جشنواره فجر

داروغه زاده : جشنی در کار نیست!

سیمرغ جشنواره 38

سرنوشت تحریمی ها در جشنواره امسال؛
داروغه زاده : جشنی در کار نیست!


شعار امسال جشنواره فیلم فجر«با سینما کنار هم باشیم» است و از همین روی امروز صبح دبیر جشنواره از سینماگران درخواست کرده است که با رسالت رسانه‌ای خود صدای مردم ایران در دنیا باشند.
ابراهیم داروغه زاده در نشست خبری سی‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر
با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و نیز جان باختن مسافران هواپیمای اوکراینی گفت: عده‌ای با توجه به این اتفاق‌ها دوست نداشتند در جشنواره شرکت کنند و تا الان همه سینماگران و فیلم ها در جشنواره شرکت دارند و امیدوارم سینما بتواند کمک کند تا مردم کنار هم باشند. این شعار جشنواره امسال است تا سینماگران هم با رسالت رسانه‌ای خود صدای مردم در دنیا باشند.
داروغه‌زاده در بخش پرسش و پاسخ این نشست سوالی درباره شرکت کردن هر ساله محسن امیریوسفی در جشنواره فجر گفت: ما طبق آیین‌نامه نمی‌توانستیم پاسخگوی درخواست ایشان باشیم چون فیلمی که نمایش داده شده را نمی‌توان دوباره در جشنواره شرکت داد.
دبیر جشنواره درباره تحریم جشنواره نیز گفت: این تحریم بیشتر یک فضاسازی رسانه‌ای بود و ما که در جشنواره بودیم تحریمی ندیدیم. یکی دو نفر از هنرمندان تاکید کردند که در جشنی شرکت نمی‌کنند ولی ما هم قرار نیست در جشنی باشیم.‌
داروغه‌زاده درباره افزایش تعداد داوران نیز توضیح داد: می‌خواستیم داوری‌ها فنی و تخصصی‌تر باشد و وقتی یکی اضافه شد و به هشت نفر رسیدیم باید ۹ داور را انتخاب می‌کردیم. البته این ناخواسته نشانه‌ای شد بر درست نبودن گفته‌های رسانه‌های خارج از کشور که هیچ هنرمندی داوری جشنواره را نمی‌پذیرد.
او درباره حضور مسعود کیمیایی نیز گفت: ایشان فیلم‌های خاطره سازی در سینما داشته و طبق گفته تهیه‌کننده فیلم‌شان امسال در جشنواره حاضر خواهند شد.
وی درباره دو تابعیتی بودن برخی داوران گفت: موقع انتخاب از کسی نمی‌پرسیم که دوتابعیتی است یا خیر؟ ضمن اینکه به نظرم بیشتر، داشتن پاسپورت مثلاً آمریکایی در این موضوع مسئله است.
داروغه‌زاده درباره پیمان معادی و اینکه با توجه به انصرافش از جشنواره آیا اثرش در جشنواره داوری می‌شود یا خیر؟ اظهار کرد: ایشان نگفتند که در جشنواره شرکت نمی‌کنند و با صحبتی هم که شده احتمالا برای نمایش فیلم به جشنواره می‌رسند اما با این حال از آنجا که صاحب حقوقی فیلم تهیه‌کننده است نمی‌توان فیلمی را از داوری در هیچ بخشی تحریم کرد مگر اینکه از طرف تهیه‌کننده نامه کتبی داده شود.
به گفته وی، روز ۱۲ بهمن کاروانی از سینماگران برای اهدای کمک‌ به سیل زدگان سیستان و بلوچستان حرکت خواهد کرد. این کار جایگزین مراسم افتتاحیه خواهد بود و اهدای جوایز و تنها بزرگداشت نیز که متعلق به فریدون جیرانی است در اختتامیه دنبال می‌شود.
دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها