صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

خروجی متفاوت/ نقد فیلم «خروج» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا


ابراهیم حاتمی‌کیا که آثار مهمی چون «آژانس شیشه‌ای»، «از کرخه تا راین»، «به رنگ ارغوان»، «چ»، «به وقت شام» و... را در کارنامه خود دارد امسال با فیلم سینمایی «خروج» در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.داستان فیلم درباره سفر تعدادی پنبه‌کار سیل‌زده به شهر تهران است؛ این پنبه‌کاران که بر اثر سیل محصولات‌شان را از دست داده‌اند با وعده‌هایی روبرو شده‌‌اند که دروغ از آب درآمده و برای اعتراض به نهاد ریاست جمهوری می‌روند

بعضی از بازیگران جدیدترین اثر حاتمی‌کیا همچون کامبیز دیرباز معتقدند خروج متفاوت‌ترین فیلم حاتمی‌کیا است. الماسی از بازیگران خروج که حدود ۱۰ سال از سینما دور بوده است می‌گوید: «نمیخواهم از اصطلاح وسترن استفاده کنم اما فیلم حاتمی‌کیا مخاطب را به شدت به یاد آثار وسترن و سینمای کلاسیک هالیوودی و سینمای اروپا به خصوص لهستان و مجارستان می اندازد، فیلم خروج از نظر من به شدت در سینمای ایران سر و صدا خواهد کرد»

برخی منتقدان «خروج» را اثری قابل دفاع از حاتمی‌کیا می‌دانند و برخی آن را فیلمی ضعیف از این کارگردان مطرح، معرفی کرده‌اند. بازیگران این فیلم از بین افرادی انتخاب شده‌اند که طی سال‌های منتهی به تولید خروج، کمتر روی پرده سینما دیده شده بودند. سن و سال حدود ۱۲ نفر از این بازیگران، حداقل بالای ۶۰ سال بود. از طرفی، یکی از اجزای اصلی این فیلم، تراکتورسواری بود که چالش استفاده از تراکتور در گرمای بالای ۵۰ درجه و رطوبت بالا برای این بازیگران مسن، فیلم سختی به وجود آورد.

فرامرز قریبیان، پانته آ. پناهی ها، جهانگیر الماسی، مهدی فقیه، محسن صادقی نسب، محمد فیلی، آتش تقی پور، اکبر رحمتی، رامین پور ایمان، حمید ابراهیمی، مسعود رحیم پور، علیرضا مهران و سام قریبیان از جمله بازیگران این فیلم هستند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها