صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

دوربین‌های مدار بسته/ نگاهی به فیلم «تعارض» به کارگردانی محمدرضا لطفی


فیلم سینمایی تعارض به کارگردانی محمدرضا لطفی و تهیه کنندگی سیدامیر سیدزاده محصول مشترک سینمای ایران و جمهوری چک است که چالش های حریم شخصی افراد را با نگاهی به رفانو روانشناسی در ساختارهایی جدید ونو به تصویر میکشد.

تهیه کننده فیلم درباره تغییر نام این فیلم از «ریست» به «تعارض» توضیح داده که شورای پروانه نمایش به ما اعلام کرد که «ریست» کلمه خارجی است پس به همین دلیل اسم فیلم را عوض کردیم و «تعارض» را به عنوان اسم جدید فیلم قرار دادیم.

محمدرضا لطفی، کارگردان فیلم می گوید: «فیلم «تعارض» از دریچه دوربین‌های مدار بسته روایت می‌شود البته ما برای فیلمبرداری از دوربین مدار بسته استفاده نکرده‌ایم بلکه روایت فیلم از نگاه این دوربین‌هاست. این فیلم چند قصه دارد که در هم تنیده شده‌اند و درباره جهان‌های موازی هستند. این را هم باید بگویم که ایده «تعارض» را می‌خواستم در فیلم قبلی ام با نام «روایت ناپدید شدن مریم» پیاده کنم که به دلایلی نشد اما بعد از آن تصمیم گرفتم ایده‌ای را که سال‌ها در ذهنم بود، به صورت مستقل پیاده کنم. البته ابتدا هیچ قصه‌ای نداشتم و تنها فرم آن را می‌دانستم اما برای همین منظور هم از ۲ مقوله‌ای که همیشه در ذهن داشتم استفاده کردم؛ یکی جهان موازی بود و دیگری  شعر «بمیرید بمیرید» مولانا بود که من خیلی به این شاعر علاقه دارم. این دو موضوع الهام بخش من بودند از همین رو قصه شکل گرفت و شروع به نگارش فیلمنامه کردم.

رضا بهبودی، سودابه بیضایی، محمد صدیقی مهر، حامد رحیمی نصر، پریسا محمدی و رقیه افشین پور در این فیلم سینمایی به ایفای نقش می پردازند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها