صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«شیطان وجود ندارد» برنده خرس طلایی برلین شد

فیلم "شیطان وجود ندارد" ساخته محمد رسول‌اف، فیلمنامه‌نویس و کارگردان مشهور ایرانی برنده خرس طلایی هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین شد.

شسطانفیلم "شیطان وجود ندارد" ساخته محمد رسول‌اف، فیلمنامه‌نویس و کارگردان مشهور ایرانی برنده خرس طلایی هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین شد.

 پس از جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان که در سال ۱۳۹۵ به فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی تعلق گرفت، خرس طلاییِ برلیناله مهمترین جایزه سینمایی است که یک فیلمساز ایرانی توانسته است در سه سال اخیر کسب کند.

فیلم شیطان وجود ندارد توانست جایزه جانبی هیأت داوران کلیساهای آلمان را نیز در این جشنواره دریافت کند.

این فیلم، با بازی شقایق شوریان، کاوه آهنگر، مهتاب ثروتی، محمد ولی‌زادگان، محمد صدیقی‌مهر، ژیلا شاهی، باران رسول‌اف، علیرضا زارع‌پرست، سالار خمسه، دریا مقبلی و محمد صدیقی‌مهر در ۱۵۰ دقیقه‌ ساخته شده است و چهار داستان چهار شخصیت را روایت می‌کند که در معرض یک انتخاب اخلاقی غیرقابل‌تصور، اما ساده قرار می‌گیرند، انتخابی که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم بر روابط و همه زندگی آن‌ها اثر می‌گذارد.

شیطان وجود ندارد، تولید مشترک آلمان، جمهوری چک و ایران است. جایزه این فیلم را باران رسول اف به نمایندگی از محمد رسول اف پدرش دریافت کرد.

شماری از بازیگران فیلم شیطان وجود ندارد که در مراسم اختتامیه برلیناله و اهدای خرس طلایی حضور داشتند، این جوایز را به نمایندگی از محمد رسول‌اف دریافت کردند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها