صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

چرا مردم ایران مدام در «صف» می‌ایستند؟

وحید حسینی نامی کارگردان مستند «صف» تأکید کرد این مستند یک روایت غیررسمی از تاریخ ایران به وسیله صف است.

صفوحید حسینی نامی کارگردان فیلم کوتاه و سرپرست گروه کارگردانی فیلم سینمایی «پوست» درباره جدیدترین فعالیت‌های خود گفت: در حال حاضر مشغول تدوین مستند «صف» به کارگردانی خودم هستم که این فیلم ۳۰ دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراحل پایانی فنی را سپری می‌کند.

وی افزود: این فیلم همانطور که از نامش پیداست درباره موضوع صف در ایران و درواقع یک روایت غیررسمی از تاریخ ایران به وسیله صف است که نشان می‌دهد ما در ادوار مختلف چرا در صف ایستاده‌ایم. البته ما این کار را به گونه‌ای در «کل به جز» هم انجام دادیم یعنی به واسطه اشیا بخشی از تاریخ را بازنمایی کردیم.

حسینی نامی اظهار کرد: به طور کلی ما یک تاریخ رسمی داریم که بر اساس کتاب‌ها و اوراق روایت می‌شود و یک تاریخ غیررسمی که به برخی از نظریه‌پردازان به آن معتقدند و گفته‌اند برای بررسی و مشاهده برخی موضوعات باید به سراغ این تاریخ غیررسمی برویم از همین رو صف یکی از مصادیق این امر در ایران است البته ما در «صف» فقط به بررسی این امر در ایران نپرداخته‌ایم بلکه نگاهی جهانی داشته‌ایم که چه بر سر ما گذشته است.

به گفته وی، مراحل فنی این فیلم تا آخر تعطیلات نوروز به طول می‌انجامد و اواخر فروردین ماه آماده نمایش می‌شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها