صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مروری بر فیلم‌های امیر آقایی به بهانه اکران فیلم «شنای پروانه»

در این یادداشت مروری داریم بر نقش‌های امیر آقایی به بهانه اکران فیلم شنای پروانه. نقشی که برای آن موفق به دریافت سیمرغ بهترین نقش مکمل مرد شد.

امیر آقاییامیر آقایی با فیلم ارتفاع پست ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا وارد سینما شد. بازیگر گزیده‌کاری که از بازی کردن در نقش‌های کوتاه واهمه‌ای ندارد و پس از شنای پروانه می‌توان او را جزو بازیگرانی‌ به شمار آورد که نقش‌های متفاوت در کارنامه خود دارند.

شنای پروانه
امیر آقایی که در بیشتر نقش‌های خود شخصیتی درونگرا داشت، در فیلم شنای پروانه در متفاوت‌ترین نقش کارنامه کاری خود با گریمی خاص ظاهر شد.
گنده لات محل گرچه زمان زیادی در فیلم حضور ندارد اما در همان تایم کوتاه چنان تاثیری بر مخاطب می‌گذارد که در هر لحظه از فیلم حضورش را احساس می‌کند.
هاشم شنای پروانه که علی رغم منفی بودنش طرفداران زیادی پیدا کرد مورد توجه داوران جشنواره نیز قرار گرفت تا امیر آقایی را به اولین سیمرغش برساند.

بدون تاریخ، بدون امضا
نتیجه دومین همکاری امیر آقایی با وحید جلیلوند فیلم موفق بدون تاریخ، بدون امضا بود که برای امیر آقایی نامزدی بهترین نقش اول مرد در جشنواره فیلم فجر را به همراه داشت. امیر آقایی در این فیلم نقش پزشکی را بازی می‌کرد که باید با وجدان خود کنار بیاید. او به خوبی موفق شد کشمکش‌های درونی و احساس گناه شخصیت کاوه نریمان را به مخاطب انتقال دهد.

چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت
اولین همکاری امیر آقایی با برادران جلیلوند در فیلم چهارشنبه 19 اردیبهشت رقم خورد. همکاری موفقی که باعث شد امیر آقایی در سینما بیشتر دیده شود. فیلم درباره جلال آشتیانی بود که ۳۰ میلیون از دارایی خود را برای کمک به نیازمندان در روزنامه آگهی داده‌است.

کوچه بی‌نام
امیر آقایی در فیلم کوچه بی‌نام ساخته هاتف علیمردانی در نقشی کوتاه و متفاوت ظاهر می‌شود. مردی متاهل با دختری کوچکتر از خود وارد رابطه می‌شود. نقشی که تا حدودی بار طنز دارد و چهره‌ای تازه از امیر آقایی به مخاطب نشان می‌دهد. این نقش علی‌رغم کوتاه بودنش به یکی از ماندگارترین سکانس‌های فیلم تبدیل می‌شود.


سعادت آباد
سعادت آباد یک فیلم آپارتمانی خوش‌ساخت بود که با گروه حرفه‌ای بازیگران خود بسیار مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. امیر آقایی در این فیلم نقش دکتری متعصب را بازی می‌کرد. که در پی آشکار شدن راز همسرش در یک مهمانی دوستانه با او دچار مشکل می‌شود. بازی خوب امیر آقایی در نقش فردی موقر که ناگهان رفتارش تغییر می‌کند، بسیار مورد توجه قرار گرفت.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها