صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بررسی کارنامه آرش معیریان به بهانه اکران فیلم «زن‌ها فرشته‌اند 2»

فیلم «زن‌ها فرشته‌اند 2» به کارگردانی آرش معیریان دومین فیلم کمدی است که سال 99 اکران شده است. به این بهانه به مرور کارنامه هنری آرش معیریان پرداخته ایم.

زن‌ها فرشته‌اند 2


آرش معیریان را به عنوان کارگردانی می‌شناسیم که فیلم‌های تجاری پرفروشی در کارنامه دارد. معیریان لیسانس کارگردانی سینما از دانشگاه هنر و فوق لیسانس ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران است. وی سابقه تدریس در در دانشگاه های هنر (دانشکده ی سینما و تئاتر)، دانشگاه سوره (تهران و اصفهان) در رشته کارگردانی و تدوین دارد و تالیف چندین کتاب و ترجمه نیز جزو فعالیت‌های هنری او محسوب می‌شود.

معیریان پس از سال‌ها دستیاری کارگردانی، تدوین و ساختن فیلم‌های کوتاه سرانجام در سال 1382 اولین فیلم بلند سینمایی خود با نام «کما» را کارگردانی کرد. «کما» فیلمی در ژانر کمدی بود که داستان امیر مرادیان تنها پسر یک خانواده ثروتمند را روایت می‌کرد که در روابط اجتماعی و خانوادگی با مشکل روبروست. او از زندگی در ایران خسته شده و از سویی نیز مادرش مقدمات تحصیل او را در آمریکا فراهم کرده و سعی دارد همراه با نامزدش سارا، ایران را ترک کند. او از یک سو با مخالت پدرش روبروست و از طرفی هم در روزهای آخر بر اثر یک اتفاق، با پیرمردی تصادف می‌کند که پیرمرد به کما می‌رود.
«کما» با بهره بردن از حضور ستارگانی مانند محمدرضا گلزار، امین حیایی و مهناز افشار توانست جزو پرفروش‌ترین فیلم‌های سال شود.
پس از موفقیت تجاری فیلم کما، آرش معیریان فیلم «شارلاتان» را با بازی امین حیایی و جواد رضویان ساخت که این فیلم نیز در گیشه موفق بود. داستان فیلم درباره رویاهای تلخ و شیرین دو جوان است که در قالب یک کمدی فانتزی اکشن بیان می‌شود.

معیریان سال 1384 فیلم «چپ دست» را با بازی حمید گودرزی و لیلا اوتادی ساخت. کمدی عاشقانه ای که مانند دو فیلم قبلی او مورد استقبال قرار گرفت و معیریان را به کارگردانی تبدیل کرد که گیشه و سلیقه کمدی مخاطب را به خوبی می‌شناسد.
معیریان با فیلم «ساعت شلوغی» ژانر درام و غیرکمدی هم تجربه کرد که موفقیت چندانی بدست نیاورد و این شکست باعث شد بار دیگر به ساخت فیلم‌های کمدی روی آورد.
شیر و عسل، داماد خجالتی، آس و پاس و خالتور دیگر فیلم‌های مطرح آرش معیریان هستند.

«زن‌ها فرشته‌اند 2» جدیدترین فیلم معیریان است که در ژانر کمدی ساخته شده و ادامه‌ای‌ست برای فیلم «زن‌ها فرشته‌اند» به کارگردانی شهرام شاه حسینی که در سال 1386 اکران شد و مورد استقبال قرار گرفت. موفقیت این فیلم در گیشه باعث شد حسین فرح بخش تهیه کننده فیلم به فکر ساختن سری دوم آن به کارگردانی آرش معیریان بیفتد.

خرید بلیت فیلم زن ها فرشته اند 2


داستان «زن‌ها فرشته‌اند 2» درباره چند زوج در رده‌های سنی مختلف است که در سال ۲۰۲۰ به‌دنبال آن هستند که تعریفی بیست از زندگی خود ارائه دهند غافل از آن که بدجوری از تعارضات ذهنی رنج می‌برند.
در این فیلم محمدرضا شريفی‌نيا، نيوشا ضيغمی، سحر قريشی، نسرین مقانلو ، ميرطاهر مظلومی، علي صادقی، مريم سعادت، سيروس همتی، مهتاج نجومی، شهين تسليمی ایفای نقش می‌کنند.

پیش‌بینی می‌شود که «زن‌ها فرشته‌اند 2» هم بتواند مانند سری اول آن به فروش مطلوبی دست یابد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها