صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

معاون شمقدري: اعضاي شوراي صنفي نمايش تغيير مي‌كند

تركيب شوراي صنفي نمايش تغيير مي‌كند. اين خبري است كه از مدت‌ها قبل زمزمه آن به راه افتاده بود تا اينكه ديروز معاون امور فعاليت‌هاي سينمايي سازمان سينمايي به تأييد آن پرداخت.

 به گزارش خبرنگار «باني فيلم»، تركيب شوراي صنفي نمايش با تسلط اعضاي اتحاديه 2 بر اين شورا موجب تصميماتي شد كه در كنار اقدامات غير قانوني حوزه هنري، اكران سال 91 را دچار حاشيه‌هاي فراوان كرد. به همين دليل پيش‌بيني مي‌شد در سال 92 تركيب شوراي صنفي دچار تغيير شود.
معاون امور فعالیت های سینمایی سازمان سینمایی، از تغییر در شورای صنفی نمایش فیلم پیش از تعیین چیدمان اکران فیلم ها در نوروز سال 92 خبر داد.
مهدی عظیمی میرآبادی در گفت وگو با ایرنا افزود: تغییراتی در شورای صنفی نمایش فیلم در حال انجام بوده و آیین نامه این شورا در حال تغییر است.
وی گفت: با برگزاری جلسات و با همفکری و هم رایی بر مبنای مصلحت کنونی سینما، تکلیف اکران های نوروزی سینما را تا هفته آینده مشخص خواهیم کرد.
معاون امور فعالیت های سینمایی سازمان سینمایی ابراز امیدواری کرد که فیلم های انتخاب شده برای اکران نوروز، موجب رونق سینماهای کشور شده و طی اکران آسیب نبیند.
عظیمی میرآبادی تاکید کرد: تا اصلاحات مورد نظر در شورای صنفی نمایش فیلم صورت نگیرد خیلی امید به اینکه اتفاق درستی در انتخاب فیلم های اکران نوروز بیفتد نداریم.
وی درباره تغییر احتمالی اعضای شورای صنفی نمایش فیلم گفت: در آیین نامه جدید، تغییراتی را مد نظر داریم که بر مبنای آن ممکن است تعداد اعضای شورای صنفی نمایش فیلم کم، زیاد و یا برخی اعضا جابجا شوند اما به هر صورت شورای صنفی نمایش فیلم دستخوش تغییرات خواهد شد.
معاون امور فعالیت های سینمایی سازمان سینمایی گفت: هر فیلمی که پروانه نمایش داشته باشد، برای اکران مشکلی نخواهد داشت و مجاز به نمایش عمومی در نوروز سال 92 خواهد بود.
اين در حالي است كه سخنگوی شورای صنفی نمایش فیلم گفت تغییر در آیین نامه این شورا در حال انجام بوده اما این اتفاق سبب تحول در ترکیب اعضای آن نمی شود.
حبیب ا... کاوش افزود: اعضای شورای صنفی نمایش فیلم را صنوف سینمایی انتخاب کردند و با تغییر آیین نامه شورا، اعضای آن تغییر چندانی نخواهد کرد.
وی یادآور شد: تغییر اعضای شورای صنفی نمایش فیلم نیز در نهایت سبب تغییر ترکیب نهایی این شورا نمی شود و هر صنف در مجموع نمایندگانی را در این شورا خواهد داشت.
سخنگوی شورای صنفی نمایش فیلم تاکید کرد: تغییر آیین نامه شورای صنفی نمایش فیلم موجب تغییر ترکیب اعضای شورای صنفی نمایش فیلم نخواهد شد و در نهایت این شورا با حضور نمایندگان تهیه کنندگان، سینماداران، پخش کنندگان، کارگردانان و نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل می شود.
کاوش یادآورشد : چنانچه قرار باشد نماینده هریک از بخش های یاد شده تغییر کند این تحول از سوی اعضای آن صنف انجام شده و به عنوان نمونه اعضای جامعه صنفی تهیه کنندگان فیلم در صورت صلاحدید اعضای شورای مرکزی، می توانند نمایندگان خود در شورای صنفی نمایش فیلم را تغییر دهند.
وی ادامه داد: تغییر در شورای صنفی نمایش فیلم از طریق صنوف انجام می شود و تغییر در آیین نامه شورای صنفی ارتباطی به تغییر اعضا نخواهد داشت.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها