صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

شمقدري: به زودي حرف‌هايم را درباره لابی با اسکار مي‌زنم

رئیس سازمان سینمایی کشور در خصوص لابی برای گرفتن جایزه اسکار گفت: موضع خود را در مراسم‌های دیگر بیان می‌کنم.

 جواد شمقدری در حاشیه مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم فجر در استان قم در گفت‌و‌گو با فارس در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا برای جایزه اسکار فیلم «جدایی نادر از سیمین» لابی کرده بودید گفت: قرار بود در این خصوص صحبت‌هایی را مطرح کنم که در مراسم‌های آینده موضع خود را بیان خواهم کرد.
وی در خصوص اینکه چرا فیلم‌های جشنواره فجر در شهرستان‌ها اکران می‌شود، تصریح کرد: اکران فیلم‌های فجر در شهرستان‌ها سبب عدالت‌طلبی می‌شود و این فرصت را ایجاد می‌کند که تماشای فیلم‌ها فقط در انحصار تهران نباشد و علاقه‌مندان سینما به ویژه جوانان همزمان با جشنواره فیلم فجر در شهرستان‌ها شاهد اکران فیلم‌ها باشند.
رئیس سازمان سینمایی کشور اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در شهرستان‌ها را اتفاق یگانه‌ای در دنیا عنوان کرد و افزود: در هیچ کدام از جشنواره‌های دنیا، فیلم‌ها در چند شهر یا استان اکران نمی‌شود اما چند سالی است که سعی کرده‌ایم در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها فیلم‌های جشنواره را به نمایش بگذاریم.
شمقدری اضافه کرد: اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در شهرستان‌ها سبب ارتباط بچه‌های سینما، کارگردانان و فیلمنامه نویسان با مردم و یافتن دغدغه‌های آنها می‌شود که می‌تواند نگاه جدیدی را در سینما ایجاد کند.
وی با ابراز رضایت از میزبانی استان قم برای نخستین بار از فیلم‌های جشنواره فجر تصریح کرد: قطعا در آینده همین روند را ادامه خواهیم داد و صحبت خواهیم کرد تا حداکثر فیلم‌ها را مخاطبان تماشا کنند.
رئیس سازمان سینمایی کشور با تاکید بر اینکه در جشنواره فیلم فجر 50 فیلم ایرانی و 100 فیلم خارجی به نمایش گذاشته شد، اضافه کرد: سعی خواهیم کرد تا حداکثر فیلم‌ها را در شهرستان‌ها اکران کنیم.
رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: اگر ضعفی در سینما وجود دارد به این موضوع بر می‌گردد که پیوند میان حوزه‌های علمیه و سینما بسیار با تاخیر برقرار شده است.
به گزارش فارس مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم فجر در استان قم با حضور جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی کشور، محمدرضا عباسیان دبیر سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، مهدی حقیقی مدیر امور استان‌های سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، هنگامه قاضیانی بازیگر زن سینمای ایران و جمع دیگری از هنرمندان و تهیه کنندگان در سینما وتوس قم برگزار شد.
جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی کشور با بیان اینکه از اکران فیلم‌های جشنواره فجر در شهر مقدس قم برای نخستین بار شگفت زده شدم اظهار کرد: این اتفاق را به فال نیک می‌گیریم گرچه باید سال‌های گذشته رخ می‌داد.
رئیس سازمان سینمایی کشور با تاکید بر اینکه قم زادگاه علم، دانش و معرفت الهی است اضافه کرد: اگر ضعفی در سینما وجود دارد به این موضوع بر می‌گردد که پیوند میان حوزه‌های علمیه و سینما بسیار با تاخیر برقرار شده است.
وی تصریح کرد: باید ریشه‌یابی کرد که چه کسانی مقصر هستند و نمی‌گذارند پیوند میان حوزه‌های علمیه و سینما شکل بگیرد.
در ادامه بیانیه هیئت داوران نخستین جشنواره فیلم فجر در استان قم قرائت شد که در این بیانیه ضمن تشکر از مسئولان برای اینکه شهر مقدس قم برای نخستین بار میزبان جشنواره فیلم فجر شد، تصریح شد: امیدواریم در سال‌های آینده تمام فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در قم اکران شود.     
سپس از دست‌اندرکاران فیلم‌های برگزیده نخستین جشنواره فیلم فجر در قم تجلیل به عمل آمد.
جایزه بهترین فیلم از نظر تماشاچیان استان قم برای فیلم «سر به مهر» به محمدرضا شفیعی تهیه کننده این فیلم اهدا شد.
همچنین علیرضا طالب‌زاده و مهدی رضازاده جایزه بهترین فیلمنامه برای فیلم «استرداد» را از آن خود کردند.
جایزه بهترین فیلم نیز به محسن علی‌اکبری تهیه کننده فیلم استرداد اهدا شد.
رامتین لوافی‌پور کارگردان فیلم سینمایی «برلین منفی هفت» جایزه بهترین کارگردانی را دریافت کرد.
جایزه بهترین بازیگر زن به هنگامه قاضیانی برای ایفای نقش در فیلم «بشارت به یک شهروند هزاره سوم» رسید.
همچنین جایزه بهترین بازیگر مرد به حمید فرخ‌نژاد برای ایفای نقش در فیلم «استرداد» تعلق گرفت که جایزه وی را هنگامه قاضیانی دریافت کرد.
از نرگس آبیار کارگردان فیلم «اشیاء از آنچه در آیینه می‌بینند به شما نزدیکترند»، علی قوی‌تن کارگردان فیلم «آفتاب، مهتاب، زمین»، انسیه شاه‌حسینی کارگردان فیلم «زیباتر از زندگی» و صادق صادقی دقیقی کارگردان فیلم «بزرگ‌مرد کوچک» تجلیل به عمل آمد.
 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها