صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

گلایه‌های پخش‌کننده فیلم: حذف تعدادی از سینماهای «قاعده تصادف» / فارابی مقصرست

مصطفی شایسته پخش‌کننده فیلم "قاعده تصادف" با گله از شرایط اکران این فیلم در نوروز 92 از کم شدن تعدادی از سینماهای نمایش‌دهنده این فیلم بدون ارائه دلیل از سوی مسئولان خبر داد.

قاعده تصادف
 مصطفی شایسته یکی از مدیران هدایت فیلم و پخش‌کننده فیلم "قاعده تصادف" ساخته بهنام بهزادی در این‌باره به خبرنگار مهر گفت: متاسفانه این فیلم در شرایط کاملا غیرعادلانه اکران عمومی شد. ما به خاطر گرفتن پروانه نمایش در روزهای پایانی اسفند، دیرتر از دیگر فیلم‌ها به چرخه اکران نوروزی اضافه شدیم و به همین دلیل امکانات مساوی با دیگر فیلم‌ها در اختیارمان قرار نگرفت.

وی افزود: در نظر داشتیم که سینماهای نمایش‌دهنده این فیلم را بعد از تعطیلات نوروزی افزایش دهیم اما دوستان دیگر متاسفانه حتی همین چند سالن اندک را هم برای نمایش "قاعده تصادف" نتوانستند تحمل کنند و به همین دلیل از سالن‌های نمایش‌دهنده این فیلم کاسته شد. به طور نمونه باخبر شدیم سینما فرهنگ که در یک سانس ساعت 23 این فیلم را نمایش می‌داد از دو شب پیش همان یک سانس را هم به فیلم دیگری اختصاص داده است. وقتی بنیاد فارابی سینمای خود را در یک سانس به این فیلم فرهنگی اختصاص نمی‌دهد، دیگر چه توقعی می‌توان از دیگران داشت؟

شایسته ادامه داد: سینماهای دیگر هم در این ارتباط دست به کار شدند و وضعیت مشابه ای در سالن های دیگر هم وجود دارد. با توجه به این اتفاقات با اعضای شورای صنفی نمایش هم تماس گرفتم که قول دادند رسیدگی کنند اما یا اراده ای وجود ندارد و یا به نظر می آید درصدد توجیه این وضعیت هستند.

وی در پایان تاکید کرد: متاسفانه این شرایط موجود نشان می دهد که آنها حتی طاقت تحمل هشت سینما را برای یک فیلم فرهنگی در چرخه اکران نوروزی نداشتند. به عقیده من در اکران نوروز امسال قانون تنازع بقا حاکم است نه همزیستی مسالمت‌آمیز.

"قاعده تصادف" داستان تعدادی از جوانان است که می‌خواهند برای اجرای یک تئاتر به خارج از کشور بروند ولی مخالفت پدر یکی از اعضای گروه برای آنها دردسرهایی به وجود می‌آورد. این فیلم سعی دارد دغدغه‌های نسل جوان و ارتباط این نسل با والدینشان را به تصویر بکشد.

اشکان خطیبی، مهرداد صدیقیان، بهاران بنی احمدی، روشنک گرامی، الهه حصاری، امیر جعفری، سروش صحت و ... از جمله بازیگران فیلم هستند. این فیلم در جشنواره فیلم فجر 5 سیمرغ دریافت کرد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها