صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

ممیزی ارشاد دامن «تلفن همراه رئیس جمهور» را گرفت

فیلم سینمایی "تلفن همراه رئیس‌جمهور" ساخته علی عطشانی برای اکران دوم نوروز با ممیزی در حد حذف چند سکانس روبه‌رو شد.

تلفن همراه رئیس جمهور
 به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم که قرارداد اکران آن در گروه سینمایی آزادی ثبت شده است و قرار بود بعد از فیلم "حوض نقاشی" روی پرده برود، دچار ممیزی شد. گویا مسئولان سازمان سینمایی "تلفن همراه رئیس جمهور" را که دارای پروانه نمایش است، دوباره مورد بررسی قرار داده و حذفیاتی بر آن اعمال کرده است.

این حذفیات در حد چند سکانس است که می‌تواند از نقاط کلیدی فیلم باشد. این موضوع مشکلاتی را برای اکران فیلم به وجود آورده و قرارست امروز دوشنبه 26 فروردین‌ماه در جلسه‌ای تکلیف این سکانس‌ها مشخص شود.

"تلفن همراه رئیس‌جمهور" ساخته علی عطشانی در سی و امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به نمایش درآمد و سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل زن را هم دریافت کرد. پس از آن قرار بود این فیلم در اردیبهشت ماه 91 اکران شود و با وجود اینکه تبلیغات محیطی و نصب بیلبوردها نیز آغاز شده بود اما از اکران آن جلوگیری شد. پس از آن در خبرها از این فیلم به عنوان یک اثر توقیفی یاد می‌شد و حتی شنیده شد، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری نیز فیلم را دیده است. در پس از آن دیگر هیچ صحبتی از اکران فیلم نشد تا اینکه چند روز پیش علی اکبری خبر از اکران فیلم در نوروز 92 را داد.

"تلفن همراه رئیس‌جمهور" سومین ساخته بلند سینمایی علی عطشانی است که فیلمنامه آن متعلق به جابر قاسمعلی است و در آن مهدی هاشمی، بهناز جعفری، نیکی کریمی، اکبر عبدی و... بازی کرده‌اند. داستان این فیلم درباره کارگری ساده است که به طور اتفاقی سیم‌کارت رئیس جمهور به دستش می‌رسد و ناخواسته با سیلی از مشکلات و تماس‌های مردمی مواجه می‌شود.

البته نزدیکی اکران این فیلم با انتخابات ریاست جمهوری نیز شبهاتی را به وجود آورده است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها