صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

توقف نمایش «رسوایی» در قم

نمایش فیلم «رسوایی» ساخته مسعود در سینماهای شهر قم از صبح امروز متوقف می‌شود.

 این فیلم دو روزی است که در این شهر روی پرده رفته که نمایش آن واکنش های متفاوتی را به همراه داشته است. ده نمکی روز گذشته به بانی فیلم گفت: به دلیل برخی اختلاف نظر ها میان روحانیون و به احتران منتقدان، درخواست کردم نمایش این فیلم در شهر قم متوقف شود.
«رسوایی» در حالی از امروز در قم اکران نمی شود که در شهر مذهبی چون مشهد با استقبال روبرو شده است.
ده نمکی پیش از این «رسوایی» را برای ائمه جمعه سراسر کشور به نمایش گذاشته بود که بازتاب های مثبتی را نیز به همراه داشت.
همچنین علی سرتیپی مدیر پخش فیلمیران نیز در گفت‌وگو با فارس گفت: از روز پنج شنبه فیلم سینمایی «رسوایی» در دو سینمای وتوس و تربیت قم به نمایش گذاشته شد که با نظرات موافق و مخالف روبرو شد.
وی در ادامه گفت: کارگردان فیلم (مسعود ده نمکی) برای احترام به خواسته و دیدگاه مخالفین تصمیم گرفت نمایش فیلم را در شهر قم متوقف کنیم بنابراین فیلم از امروز صبح در این دو سینما به نمایش گذاشته نخواهد شد.
در این فیلم اکبر عبدی، الناز شاکردوست، محمدرضا شریفی‌نیا، کامران تفتی و... به ایفای نقش‌های اصلی می‌پردازند. این در اکران نوروزی توانست با اقبال مخاطب روبرو شود.
همچنين به گزارش فارس، جلسه نمایش فیلم «رسوایی» و تجلیل از مسعود ده‌نمکی به دلیل سابقه انقلابی‌ در حوزه فرهنگ و سینما روز چهارشنبه 28 فروردین ماه در مدرسه علمیه معصومیه قم توسط بسیج این مدرسه برگزار شد.
امیر امیرگان جانشین بسیج مدرسه علمیه معصومیه در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره اکران خصوصی این فیلم گفت: اکران خصوصی «رسوایی» و تجلیل از مسعود ده نمکی توسط بسیج مدرسه علمیه معصومیه قم ، شورای بسیج مدرسه، نخبگان طلاب و جمعی از فارغ التحصیلان مدرسه روز چهارشنبه 28 فروردین انجام شد. در ابتدا به عنوان جانشین بسیج مدرسه دلیل پخش فیلم را برای حضار توضیح دادم و متذکر شدم «به عنوان بسیج این مدرسه و با توجه به موضوع فیلم و تاثیرگذاری آن در فضای فرهنگی کشور لازم بود درباره آن صحبت شود و نقطه نظرات طلاب دراین باره گفته شود. ما میان کارگردانانی مانند آقای ده‌نمکی و روشنفکرانی مانند اصغر فرهادی تفاوت قائلیم و تا زمانی که مسعود ده‌نمکی از نیروهای انقلابی باشند و در ذیل منویات رهبری حرکت کنند از ایشان حمایت خواهیم کرد.»
در ادامه نشست مسعود ده نمکی دلیل ورودش به سینما و سختی‌های ورود به این عرصه را برای حضار گفت و خاطر نشان ساخت: «رسوایی» را در راستای شناساندن روحانیت واقعی ساختم. نمونه‌هایی از شخصیت روحانی فیلم حاج یوسف کم نداشته و نداریم.
امیرگان در ادامه گفت: پس از نمایش فیلم دو تن از طلاب به ارایه نقطه نظر خود درباره فیلم پرداختند، یکی از طلاب به نام محمد محقق نیشابوری «کارشناسی ارشد فلسفه از شهید بهشتی تهران»، فیلم را مثبت ارزیابی کرد و گفت: من فیلم را مثبت دیدم. به شخصه در حوزه سینما مطالعه داشتم و به عقیده من شخصیت این فیلم ملموس بود و ماجرای فیلم واقعی است. سید قوام از علمای تهران از این دست کارها انجام دادند.
وی در ادامه به ایرادات فنی فیلم اشاره کرد و گفت: ایراداتی فنی در فیلم مطرح است اما محتوای فیلم خوب است . من فیلم را دو بار در تهران و یکبار امروز با حضور کارگردان دیدم.
در ادامه نشست علیرضا نائینی «کارشناس ارتباطات از دانشگاه تهران» و طلبه مدرسه معصومیه فیلم را خوب دانست و گفت: پیش از این فیلم را ندیده بودم متعجبم چرا این قدر برای نمایش فیلم سر و صدا شده است.
وی در ادامه گفت: دلیلی برای پخش نشدن فیلم در مجامع طلاب و روحانیون نمی بینم طلاب باید فیلم را ببیند و نظر بدهند. و به عقیده من تنها ایراد فیلم این است که چرا حاج یوسف خود را در مظان اتهام قرار می دهد.
در پایان نشست ده نمکی از همه حضار تشکر کرد و گفت: من تمام نظراتی که به صورت مکتوب به دستم می رسد را مطالعه می‌کنم و از راهنمایی دوستان در کارهای بعدی بهره خواهم برد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها