صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مسعود کيميايي : با «متروپل» مخاطبان را با سينما آشتي مي‌دهم

مسعود کيميايي در گفت‌وگو با برنا در مورد فيلم سينمايي «متروپل» گفت: اين فيلم جزو آثار مورد علاقه من محسوب مي‌شود چون تلاش کردم تا بار ديگر به سينمايي که همواره دوست داشتم اداي دين کنم و اميدوارم که در نهايت با اين اثر بتوانم مخاطبان بار ديگر به سالن‌هاي سينما بکشانم .

وي ادامه داد: برخلاف فيلم‌هاي ديگرم اين بار قهرمان اصلي«متروپل» يک زن است اين اولين بار است که درست به چنين کاري مي‌زنم تا کنون من را به داشتن سينما مردانه محکوم ‌ کردند و بر اين باور بودند فيلم‌هاي من زيادي مردانه است و تکيه ام در آثارم صرفا روي اقايان است اما خب اين بار سنت شکني کردم و در متروپل يک زن را به عنوان قهرمان فيلمم انتخاب کردم.

او اضافه کرد: برخي معتقدند اين فيلم به دليل سوزه متفاوتي که دارد فصلي جديد در فيلم سازي من به شمار مي‌رود در حالي که من بر اين باورم يک فيلمساز تا زماني که فيلم مي‌سازد مي‌تواند ساخت فيلم در فضاهاي جديد را تجربه کند. کيميايي تصريح کرد: از اينکه به واسطه اين فيلم سينما متروپل تا حد زيادي بازسازي شد بسيار خوشحال شدم چرا که اين سينما براي نسل من پر از خاطرات فراموش نشدني است در طول ساخت اين فيلم ناخوداگاه خاطرات خوب گذشته روبه روي چشمم رژه مي‌رود که اين موضوع باعث مي شد جاي جاي اين فيلم براي من پر از نوستالوژي شود.

کارگردان فيلم «متروپل» در مورد روند شکل‌گيري کاراکترهاي آثارش گفت: اين شخصيت‌ها معمولا در حين نگارش در ذهن من شکل مي گيرد و در ان مقطع من حتي بازيگران و نحوه بازي آن‌ها را هم در ذهنم تجسم مي کنم به همين خاطر در طول کار با بازيگران در مورد رسيدن‌شان به نقش تعامل پيدا مي‌کنم. نکته جالب هم در حين کارهايم اين است که هميشه هم اولين برداشتي كه از بازيگر مي‌گيريم بهترين برداشت است .

کيميايي در مورد فيلم جديد فرامرز قريبيان خاطر نشان کرد: قريبيان بازيگر بزرگي است و همواره در کارهايم بهترين بازي‌هايش را ارائه داده به همين خاطر علاقه و دوستي عميقي بين ما حاکم است و خيلي خوشحالم که او در اولين تجربه کارگرداني اش تا اين حد موفق ظاهر شده است براي او آينده درخشاني را در عرصه کارگرداني متصور هستم.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها