صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

به قصد حمایت دولت از بخش خصوصی سالن های سینما در سراسر کشور مجهز به سیستم دیجیتال می شوند

در جلسه صبح شنبه دوم آذر نمایندگان انجمن سینماداران و پخش کنندگان فیلم با مسئولان سازمان سینمایی, بر لزوم سریع روند دیجیتال شدن سیستم اکران تاپایان سال جاری تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی ،در این جلسه " محمد احسانی" معاون آثار و فعالیتهای سینمایی, با تأکید بر لزوم اجرای هر چه سریعتر طرح دیجیتال شدن سیستم اکران در کشور، از پشتیبانی و حمایت کامل وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و ریاست سازمان سینمایی در اجرای این طرح خبر داد.
در ادامه این جلسه ،"علی سرتیپی" به نمایندگی از جامعه پخش کنندگان فیلم و از حاضران در جلسه با اشاره به اینکه اصل دیجیتال شدن سیستم اکران راهی است که قطعاً باید طی شود خواستار آسیب شناسی درست در اجرای این طرح از سوی مسئولین شد.
وی با تأکید بر این که متولی انجام این طرح نباید چندگانه باشد ،خواستار تمرکز در اجرای طرح در یکی از مراکز وابسته به سازمان سینمایی شد.
سرتیپی با تأکید بر اجرای سریع این طرح به دلیل بار مضاعف مالی که در شرایط دوگانه بودن سیستم اکران بر تهیه کننده و پخش کننده دارد ضمن قول مساعد از سوی سینماداران و پخش کنندگان در همراهی در اجرای طرح خواستار سرعت بخشیدن در این امر شد.
همچنین "محمد قاصد اشرفی" رئیس انجمن سینماداران ضمن تقدیر از اصلی اجرای این طرح توسط دولت گفت:این طرح بسیار مفید و سازنده و در راستای اهداف عالی سینما است.
درادامه جلسه مهندس "مجید مسچی"رئیس موسسه سینماشهر با بیان اینکه عمده سینماهای کشور امکان شرکت در هزینه های اجرای این طرح را ندارند گفت:سازمان سینمایی می بایست به عنوان حمایت کننده اصلی وارد میدان می شد و این حمایت نیز به طور کامل صورت می پذیرد.
مدیر عامل مؤسسه سینماشهر با بیان اینکه حمایت دولت در اجرای این طرح تا سقف 50 میلیون تومان صورت می گیرد ودر سالن های سینمایی بخش خصوصی به طور کامل و صد در صد خواهد بود افزود: سینماهادر این طرح به دوبخش دولتی و خصوص تقسیم بندی شده اند که حمایت در سینماهای دولتی با فروش بالای 500 میلیون تومان در سال91 به نسبت هشتاد درصد دولت و بیست درصد سینمادار خواهد بود و در سینماهای دولتی با فروش کمتر از 500 میلیون تومان این نسبت به نود درصد به ده درصد خواهد بود. و در سینماهای بخش خصوصی نیز برای سینماهای دارای فروش بالای 500 میلیون در سال نسبت 90درصد دولت و ده درصد سینمادار فرض شده است و درسینماهای بخش خصوصی با سقف فروشی کمتر از 500 میلیون در سال از پرداخت هزینه های تجهیز به طور کامل معاف شده اند؛همچنین با حمایت سازمان سینمایی و مؤسسه سینماشهر به سینماهایی که یک یا دو سالن دارند در زمان تجهیز یک سری کامل لامپ و سینماهای دارای سه سالن و بیشتر دو سری لامپ به صورت رایگان داده می شود و هزینۀ تعویض لامپ در آینده نیز با تخفیف پنجاه درصد انجام خواهد گرفت.
مهندس "مجید مسچی" همچنین تأکید کرد که سینماهایی که با هزینه شخصی در گذشته نسبت به دیجیتال کردن سیستم اکران خود اقدام کرده اند هم شامل این حمایت خواهند شد.
در این جلسه"محمد قاصد اشرفی" رئیس انجمن سینماداران , "غلامرضا فرجی" نایب رئیس و "محمد رضا صابری" سخنگوی این سازمان به همراه "علی سرتیپی" از پخش کنندگان فیلم و "مرتضی شایسته "از تهیه کنندگان سینمای ایران به همراه "محمد احسانی" ,"محمد رضا فرجی" و مهندس" مجید مسچی" حضور داشتند. 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها