صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

سيستم اطفاي حريق سينما ايران حادثه شنبه شب را مهار كرد

آتش سوزي شنبه شب گذشته در بخش تاسيسات گرمايشي مجتمع فرهنگي تهران و سينما به خير گذشت و اين مركز به فعاليت خود مشغول شد.

 سينما ايران
اين حادثه در حالي همه نگاه ها را به خود جلب كرد كه پيش تر در سال 87 سينما جمهوري طعمه حريق شد و ديگر هيچگاه به چرخه فعاليت بازنگشت.
اما گويا دستورالعملي كه دو سال قبل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به همه سينماها ابلاغ كرده بود تا تاييديه سيستم اطفاي حريق از سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهر تهران را دريافت كنند به كار سينما ايران آمد و حريق فقط سقف كاذب و پشم شيشه هاي تاسيسات اين مركز را تخريب كرد.

جلال ملكي، سخنگوي سازمان آتش نشاني تهران درباره آخرين وضعيت اين حريق به «اعتماد» گفت: عمليات آتش نشانان همان زمان در محل سينما خاتمه يافت و بعد از آن ديگر نيازي به عمليات اطفا نبود و سير اداري بررسي آن شروع شد.
در همين حال حميدرضا ناجيان، مدير روابط عمومي مجتمع فرهنگي تهران و سينما ايران نيز به خبرنگار ما گفت: علاوه بر بازديد آتش نشاني آقاي ايوبي معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز از محل سينما بازديد كرده و فعاليت اين مركز از صبح يكشنبه از سر گرفته شده است. او با اشاره به اجرايي كردن دستورالعمل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره ايمني سينما افزود: براي گرفتن تاييديه سيستم اطفاي حريق از سازمان آتش نشاني بايد وسايل و ابزاري به كار گرفته مي شود كه امروز متوجه شديم كارايي آن چقدر موثر است زيرا سيستم اعلام دود و حرارت به سرعت و با كمترين علامتي آژير مي كشد و همين سبب شد كاركنان متوجه حريق در بخش تاسيسات بشوند و با آمدن ماموران آتش نشاني هم اين حريق مهار شد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها